Outsourcing IT

Outsourcing specjalistów IT

Zgodnie z definicją, outsourcing to wykorzystywanie usług i zasobów firm zewnętrznych w celu zwiększenie efektywności prowadzonej działalności. Podobnie jak realizacja projektów zleconych, outsourcing informatyczny to oferta skierowana do firm prowadzących lub dopiero rozpoczynających działalność, które nie mają na tyle dużego lub doświadczonego zespołu IT żeby zrealizować kompletny projekt. W zależności od potrzeb proponujemy jeden z trzech rodzajów outsourcingu:

Outsourcing
gotowego zespołu

Body leasing
specjalistów (wynajem)

Outsourcing
procesu rekrutacji

Czasem podjęcie decyzji, który rodzaj współpracy wybrać jest dla osób z poza branży IT dość trudne. Dlatego wspieramy naszych Klientów także na tym etapie – podpowiadając właściwe dla ich zapotrzebowania rozwiązanie.

Outsourcing   =   jakość   +   oszczędność   +   efektywność

Jedną z zasad do których przykładamy w TravelTECH wielką uwagę jest poufność. Naszym Klientom gwarantujemy, iż powierzone pomysły czy informacje będą traktowane jako ściśle tajnie i bez polecenia nie będą udostępniane ani delegowanym pracownikom (o ile nie jest to niezbędne) ani tym bardziej na zewnątrz firmy!

Zalety outsourcingu

Outsourcing, w wielkim skrócie oznacza oszczędność. Oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy oraz minimalizację ryzyka.

 • Brak konieczności przeprowadzania długotrwałego i drogiego procesu rekrutacji
 • Brak konieczności utrzymywania pracownika w przypadku braku zadań
 • Brak ryzyka zatrudnienia niekompetentnej lub niewłaściwej osoby
 • Brak ryzyka rotacji pracowników
 • Znaczne ograniczenie ryzyka niepowodzenia projektu
 • Gwarancja doświadczenia, wiedzy i zaangażowania

Outsourcing zespołów IT

Oferta outsourcingu jest zawsze szyta na miarę. TravelTECH na co dzień zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów różnych dziedzin, o różnym stopniu doświadczenia i znajomości technologii. Wśród nich są:

 • Doświadczeni analitycy systemów
 • Architekci systemów i baz danych
 • Administratorzy systemów (DevOps)
 • Menadżerzy projektów (Project Manager)
 • Specjaliści UI/UX
 • Graficy i projektanci
 • Deweloperzy back- i front-endu
 • Testerzy
 • Wdrożeniowcy
 • Specjaliści SEM/SEO

Dzięki tak szerokiemu spektrum kompetencji jesteśmy w stanie skompletować zespół tak aby z jednej strony spełniał wymagania a z drugiej był jak najbardziej efektywny kosztowo.
 
Należy też wspomnieć o kilku niezaprzeczalnych zaletach outsourcingu TravelTECH:

 • Pierwsza – nasi specjaliści rozumieją się bez słów – a to dzięki temu, że współpracują ze sobą już od długiego czasu. Dzięki temu, w dużej mierze unikamy nieporozumień i opóźnień wynikłych z braku lub błędnej komunikacji między pracownikami.

 • Druga – pomimo, że w skład wynajętego zespołu wchodzą konkretni specjaliści, to korzystają oni nie tylko ze swojej wiedzy ale także z wiedzy i doświadczenia całej załogi TravelTECH

 • Trzecia – natychmiastowe zastąpienie specjalisty z zespołu innym inżynierem TravelTECH w przypadku jego choroby, urlopu czy niedostępności

W większości przypadków rozliczenie następuję na zasadzie Time & Material, a cena jest uzależniona o ilości zakontraktowanych godzin (minimalna ilość roboczogodzin w miesiącu to 320).

Outsourcing specjalistów

Niektóre projekty nie są na tyle duże żeby wymagały odrębnego zespołu. Czasami zdarzają się też sytuacje gdy firma nagle traci jedynego ze swoich specjalistów lub gdy pojawia się konieczność zrealizowania szybkiego mikroprojektu. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad leasingiem (wynajmem) specjalisty czyli osoby o konkretnych umiejętnościach (najczęściej programisty), która w krótkim okresie czasu może dołączyć do zespołu Klienta.

Zalety takiego rozwiązania są identyczne jak zalety outsourcingu zespołu. Natomiast warto podkreślić, iż pomimo że Klient „wynajmuje” tylko jednego pracownika – to ma on dostęp do całej wiedzy i doświadczenia zgromadzonego w TravelTECH!

W większości przypadków rozliczenie następuję na zasadzie Time & Material, a cena jest uzależniona o ilości zakontraktowanych godzin (minimalna ilość roboczogodzin w miesiącu to 80).

Outsourcing procesu rekrutacji

Oferta kierowana do firm, które chcą stworzyć własny dział IT lub z różnych powodów nie chcą prowadzić rekrutacji samodzielnie. TravelTECH od wielu lat samodzielnie i z sukcesami prowadzi rekrutację specjalistów IT. W naszej historii przeprowadziliśmy ponad 300 interview na potrzeby własne oraz naszych Klientów, finalnie zatrudniając ponad 100 osób.

Zazwyczaj proces rekrutacji jest prowadzony następująco:

 • Analiza potrzeb i stworzenie profilu kandydata idealnego oraz określenie minimalnych wymagań
 • Bierne poszukiwanie kandydatów – przygotowanie ogłoszenia i umieszczenie go w serwisach internetowych
 • Aktywne poszukiwanie kandydatów – wykorzystanie własnej sieci kontaktów
 • Weryfikacja zgłoszeń
 • Przeprowadzenie interview (osobista obecność) składającego się z kilku części:
  1. wstęp – przedstawienie firmy, oferowanego stanowiska, opis projektów
  2. część ogólna – pozwalająca określić historię oraz cechy i oczekiwania kandydata/ki
  3. część pozwalająca na określenie kompetencji miękkich
  4. część merytoryczna – teoretyczna
  5. część merytoryczna – praktyczna
 • Stworzenie raportu porównującego kandydatów oraz wraz z sugestią wyboru
 • Ewentualna pomoc w zatrudnieniu i onbordingu kandydta/ki

W większości przypadków rozliczenie następuję na zasadzie Time & Material plus success fee. Gwarantujemy przeprowadzenie określonej ilości interview oraz przekazanie wszystkich materiałów. Rekrutację prowadzimy zgodnie z wymogami RODO

Jesteś zainteresowany ofertą outsourcingu IT?

Zaproponujemy rozwiązanie optymalne dla Twojego biznesu!

Projekty prowadzone w outsourcingu

TripGate.net
(od 2017)

Customizacja

Każdy Klient ma własną wizję swojego serwisu. Dlatego systemy TravelTECH zostały przygotowane w sposób umożliwiający ich dostosowanie do oczekiwań Zleceniodawcy. Bazując na autorskich rozwiązaniach budujemy systemy „szyte na miarę”.

więcej

Systemy na zamówienie

Realizacja projektów informatycznych na zamówienie to jeden z filarów działalności TravelTECH. Zapewniamy nie tylko dewelopment ale także pomoc przy analizie, tworzeniu dokumentacji, wdrożeniu i utrzymaniu. Specjalizujemy się w budowie dużych systemów i zaawansowanych rozwiązań oraz nieszablonowym podejściu.

więcej

Kampanie Ads

Jak szybko wypromować w internecie własną stronę WWW? Jak szybko pozyskać klientów do nowego sklepu internetowego? Odpowiedzią są kampanie Google Ads (dawniej Adwords). W TravelTECH wiemy jak to robić skutecznie bez „przepalania budżetu”.

więcej

Strony WWW

Atrakcyjna, łatwa w nawigacji, szybka i dobrze spozycjonowana strona internetowa do najlepsza wizytówka każdego biznesu! Z chęcią wykorzystamy nasze doświadczenie aby zaprojektować i wdrożyć nowoczesną i responsywną stronę WWW dla Twojej firmy!

więcej

Sklepy internetowe

Szukasz partnera technologicznego, który stworzy skalowalny i wydajny sklep internetowy lub zintegrowaną platformę ecommerce? Chcesz zlecić hosting i administrację aby skupić się na biznesie? Skorzystaj z doświadczenia specjalistów TravelTECH!

więcej

Google Partners

Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie Specjalistów TravelTECH zostało docenione przez Google! TravelTECH należy do sieci certyfikowanych Partnerów Google!

Wykorzystywane technologie

PHPCakePHPSymfonyPostgreSQLMySQLMongoDBHTML5CSS3LessBootstrapjScriptjQueryAngularJSExtJSReact.jsGITGoogle AdsGoogle AnalyticsFreeBSDWordpressPrestaShopRedisWoocommerceMagentoOpen.CartGoogle mapsPowerBIGoogle Tag ManagerVue.js

Back to Top